Świętują dziennikarze – wspomnienie św. Franciszka Salezego

24.01.2021

– Być z człowiekiem, świadczyć o Chrystusie tu i teraz dla konkretnego bliźniego – tak o przesłaniu św. Franciszka Salezego mówi ks. dr Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej. 24 stycznia obchodzimy wspomnienie patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.

– Św. Franciszek Salezy uczy nas i wzywa, abyśmy wychodzili do ludzi i szukali kontaktu z drugim człowiekiem. On był niezwykle kontaktowym biskupem, drukował i rozklejał na murach cytaty z Pisma św. i katechizmu. Szukał ludzi, potrafił przejść wysokie góry, żeby spotkać innych i podzielić się z nimi Dobrą Nowiną – dodaje.

Z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, biskup tarnowski Andrzej Jeż złożył życzenia wszystkim ludziom mediów. Nagranie video znajdziecie w mediach diecezjalnych, także na rdn.pl

W radiu RDN w niedzielę o godzinie 17.00 rozmowa z dziennikarzami, którzy opowiedzą o swojej pracy i wyzwaniach.

Gośćmi audycji będą Beata Malec- Suwara z Tarnowskiego Gościa Niedzielnego, Klaudia Tarczoń z Synaj.tv, Katarzyna Antosz z radia RDN, ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Rozmowę poprowadzi Ewa Biedroń.

Posłuchaj:
Ks. Andrzej Turek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN