Synod o katechezie

28.11.2019

Synodalne obrady będą poświęcone katechizacji w diecezji tarnowskiej. Kilkaset osób z całej diecezji przyjedzie w sobotę do Tarnowa na III Sesję Plenarną V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Członkowie synodu zdecydują o losach dokumentu, który mówi o planach i wyzwaniach dotyczących katechizacji.

Sesja Plenarna jest podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji – mówi ks. Piotr Cebula, sekretarz generalny synodu.

To wydarzenie będzie miało podobny przebieg jak poprzednia Sesja Plenarna. Członkowie synodu dowiedzą się o przebiegu prac synodalnych. Będzie także prezentacja dokumentu o katechizacji a później zaplanowano dyskusję dotyczącą poprawek i głosowanie – dodaje.

Sesja Plenarna odbędzie się w sobotę w tarnowskim seminarium duchownym. O 8.30 rozpocznie się rejestracja, a uroczyste otwarcie będzie o 9.30.

Do uczestnictwa zobowiązani są wszyscy członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej, wezwani na synod indywidualnym dekretem Biskupa Tarnowskiego.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN