Synod o posłudze charytatywnej

21.09.2021

– Posługa charytatywna w diecezji tarnowskiej to temat kolejnego dokumentu synodalnego. – Zwraca on uwagę nie tylko na biedę materialną, lecz także na trudności natury duchowej i osobowościowej – mówi ks. Piotr Cebula, sekretarz V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

– Zmieniają się formy posługi charytatywnej. Są czasy kiedy potrzeba wsparcia finansowego, a w innym okresie będzie to pilna pomoc psychologiczna, duchowa. Posługa charytatywna ma wiele wymiarów i w zależności od potrzeb różnie rozkładane są te akcenty. Dokument próbuje ująć całościowo, co znaczy pomagać w Kościele, czym Kościół powinien się zająć w dziele miłosierdzia – dodaje.

Dokument przygotowała Komisja ds. Posługi Charytatywnej Kościoła. Był on omawiany podczas obrad Komisji Głównej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Dyskutowano także o kolejnej sesji plenarnej, terminach opracowywania innych dokumentów.

Jak informuje ks. Piotr Cebula, V Synod włączy się w proces konsultowania zapowiedzianego przez papieża Franciszka XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Pierwsza faza tego synodu rozpocznie się 9 i 10 października w Rzymie a 17 października w Kościołach partykularnych. Przesłane przez sekretariat synodu biskupów pytania zostaną włączone w konsultacje przeprowadzane przez V Synod Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN