Szczepanów. Ze świętym Stanisławem gromadzimy się na Świętej Wieczerzy

05.05.2021

W Szczepanowie – miejscu urodzin patrona Polski i diecezji tarnowskiej – trwa odpust ku czci Św. Stanisława. Wydarzeniu towarzyszy hasło “Ze świętym Stanisławem gromadzimy się na Świętej Wieczerzy. W roku św. Józefa oraz beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego“. Główne uroczystości odbędą się w sobotę.

Dotychczasowe odpusty gromadziły rzesze pielgrzymów z diecezji tarnowskiej i z różnych rejonów Polski. – Z powodu pandemii jest inaczej – mówi kustosz ks. Władysław Pasiut.

– Nie ma zorganizowanych dużych grup pielgrzymkowych. Chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów. Dużo przybywa natomiast osób indywidualnych. Msze św. o godzinie 18.00 odprawiamy na zewnątrz w w Panteonie Świętych i Błogosławionych – dodaje.

Dziś ( środa, 5 maja) dzień modlitwy za rodziny i nauczycieli, 6 maja o powołania kapłańskie i zakonne, a 7 maja za młodzież.

W sobotę, 8 maja w Szczepanowie odbędą się główne uroczystości odpustowe. Podczas procesji z bazyliki do ołtarza polowego niesione będą relikwie świętego Stanisława, św. Jana Pawła II, świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej.

Po poświęceniu figur św. Józefa i św. Justa, o godzinie 11.00 rozpocznie się suma odpustowa, której będzie przewodniczyć abp Józef Kowalczyk. Mszę będą koncelebrować biskup tarnowski Andrzej Jeż, abp Henryk Nowacki i kapłani.

Natomiast o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta przy Kaplicy Narodzenia św. Stanisława BM.

Posłuchaj:
ks. Władysław Pasiut
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN