Sztafeta modlitewna za Ojczyznę w środę dotrze do Dąbrowy Tarnowskiej

18.01.2022

Kolejne parafie przejmują pałeczkę modlitewnej sztafety za Ojczyznę. W środę, 19 stycznia, wierni będą modlić się w tej intencji w Dąbrowie Tarnowskiej w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Tego dnia już od rana wszystkie Msze św. sprawowane będą w intencji Ojczyzny. Wierni będą też mieli możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W kościele wyłożone zostaną wydrukowane modlitwy za Ojczyznę, m.in. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, które będzie można zabrać, by modlić się nimi także w domu.

Natomiast o godz. 17 rozpoczynamy nabożeństwo w kościele modlitwa różańcową w intencji Ojczyzny, którą poprowadzi Akcja Katolicka. Następnie o godz 17:30 jest nowenna do Najświętszej Maryi Panny, też z modlitwami w intencji Ojczyzny. O godz. 18 Msza św. w tej samej intencji z okolicznościowym kazaniem. Liturgię i modlitwy przygotowuje Akcja Katolicka. Po Mszy św. będzie adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

– mówi prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej Alfred Wybraniec.

Także w piątek, 21 stycznia Akcja Katolicka w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na modlitwę w intencji Ojczyzny. Złożą się na nią Godzina Miłosierdzia, koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa przygotowane i poprowadzone przez członków parafialnej Akcji Katolickiej. Początek o godz. 15.

Przypominamy, że sztafeta modlitewna za ojczyznę to inicjatywa Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej, która jest odpowiedzią na apel bpa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Wierni modlą się o pokój na wschodniej granicy i zgodę wewnętrzną podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu, wzywając także orędownictwa św. Andrzeja Boboli.

O sztafecie modlitewnej pisaliśmy tutaj: https://www.rdn.pl/religia/modlitewna-sztafeta-w-intencji-ojczyzny-i-pokoju

i tutaj: https://www.rdn.pl/religia/bp-andrzej-jez-apeluje-o-modlitwe-w-intencji-pokoju-i-ladu-spolecznego-w-naszej-ojczyznie

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN