Tarnowianie modlą się w sanktuarium Matki Bożej na Burku – dziś główny dzień odpustu – transmisja w RDN

16.07.2021

Dziś (piątek) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – ważny dzień dla czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. Mieszkańcy Tarnowa i okolic przybywają do sanktuarium na Burku, gdzie w drewnianym kościele czczony jest słynący łaskami obraz Matki Bożej.

Ma on około 400 lat. Od wieków trwa tutaj kult Matki Bożej Szkaplerznej.

– Ten obraz jest cudowny, jedyny w swoim rodzaju. Matka Boża się uśmiecha. Czuję Jej spojrzenie. Staram się tutaj być każdego dnia – mówi jedna z kobiet odwiedzających sanktuarium. Spotkana przez nas siostra służebniczka starowiejska podkreśla, że tu się zaczęło jej powołanie. – Przyjechałam w poszukiwaniu pracy, ale miałam już plan pracy w wojsku. Matka Boża zmieniła mi Wojsko Polskie na Wojsko Pańskie – dodaje. – Wyprosiłam zdrowie i życie mojej mamy. Lubię się tutaj modlić, tutaj wypraszam łaski – mówią mieszkanki.

Sumie odpustowej o godz. 18:00 przewodniczył będzie bp Andrzej Jeż. Transmisja w radiu RDN.

W sobotę z pielgrzymami będzie modlił się bp Artur Ważny a w niedzielę abp Stanisław Budzik.

“Nie istnieje niemożliwe, gdy prowadzi i wspiera Maryja” – te słowa z nauczania Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego są hasłem odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na tarnowskim Burku. Potrwa on do niedzieli.

W związku z odpustem informujemy, że w sobotę, 17 lipca w radiu RDN nie będzie transmisji Mszy św. rano o 6.30, tylko wieczorem o 18.00 w ramach tygodniowego odpustu w sanktuarium MB Szkaplerznej.

Posłuchaj:
Uczestniczki odpustu
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN