W Tarnowie rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

12.10.2019

Niedzielną Mszą św. i koncertem chóru Pueri Cantores Tarnovienses rozpocznie się w Tarnowie Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

– Będą m.in. koncerty, prelekcje i wystawa – zapowiadają Antoni i Elżbieta Ziębowie z zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie.

– W związku z rokiem Arcybiskupa Jerzego Ablewicza w Tarnowie, Tydzień Kultury Chrześcijańskiej będziemy obchodzić pod hasłem ‚ Wiara jest busolą życia ludzkiego’. To są jego słowa. Ponadto wzięliśmy pod uwagę 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 75. rocznicę powstania Państwa Podziemnego i 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki – dodają.

34. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00 Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. O 19.00 odbędzie się koncert Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses.

Natomiast w poniedziałek o 17.00 w Muzeum Diecezjalnym zostanie otwarta wystawa poświęcona abp. Jerzemu Ablewiczowi, a o 18.00 w sali KIK-u będzie można zobaczyć film ‚Papież z Białych Mórz’. Będzie także spotkanie z reżyserką Bogusławą Stanowską – Cichoń.

Patronat nad Tygodniem objęło radio RDN.

Posłuchaj:
Antoni i Elżbieta Ziębowie
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN