Tarnowscy misjonarze z Peru i Boliwii mieli rekolekcje

22.02.2019

Ojciec duchowny tarnowskich misjonarzy ks. Stanisław Wojdak głosił rekolekcje w Peru i w Boliwii. Uczestniczyli w nich tarnowscy duchowni. Była to też okazja, by odwiedzić misje naszych kapłanów.

Po powrocie, ks. Wojdak mówi radiu RDN, że jest pełen uznania dla misjonarzy, którzy głoszą tam Ewangelię. Zwłaszcza praca w Peru, wysoko w górach nie jest łatwa.

Misjonarze pokonują wiele kilometrów, by dojechać do wiosek. Jest ich czasami nawet 50. Są wąskie drogi – półki skalne i dookoła przepaść. Przez pierwsze dni to jechałem tam z ręką na sercu jako pasażer. Mentalność górali jest inna od ludzi, którzy mieszkają na nizinach. Górale są bardzo zamknięci w sobie, inicjatywa zawsze leży po stronie misjonarza – dodaje.

Zastępca dyrektora Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie usłyszał prośby o kolejnych misjonarzy z diecezji tarnowskiej.

W Boliwii spotkałem się z biskupem Antonim Rajmanem. Dziękował on za tarnowskich misjonarzy, którzy bardzo ładnie tam pracują. Była też prośba o kolejnych duchownych, bo mało jest powołań, a bardzo dużo pracy. Podobne prośby słyszałem w Peru od kapłanów- podkreśla.

W Peru kapłani mają tworzyć struktury nowej parafii, tamtejszy biskup polecił im takie zadanie, a później przekażą misje miejscowym księżom. Ks. Stanisław Wojdak modlił się także przy grobie błogosławionych męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, a także w miejscu, gdzie zostali oni zamordowani.

W Peru, Ewangelię głosi 11 tarnowskich kapłanów a w Boliwii 4. Za kilka miesięcy do Boliwii poleci kolejny duchowny.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojdak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN