Tarnowscy pielgrzymi pokłonią się Matce Bożej Częstochowskiej. Transmisja w Radiu RDN [ZDJĘCIA]

25.08.2021

Warto ponieść trud pielgrzymowania i spojrzeć w oczy Matki Bożej – mówią pielgrzymi. Dziś uroczyste wejście 39. PPT na Jasną Górę. Towarzyszy jej hasło ‘Eucharystia daje życie”.

Dla mnie pielgrzymowanie do Matki Bożej ma szczególny charakter, ponieważ moja siostra urodziła się 26 sierpnia i gdyby nie opieka Matki Bożej ona i mama, by nie przeżyły. Idę do mojej ukochanej mamy i powierzam jej wszystkie radości i smutki, a Maryja daje mi siłę do pokonywania różnych trudności. Spotkanie z Matką Boża jest dużym wzruszeniem – mówią pielgrzymi.

Pątnicy szli tylko przez jeden dzień sztafetowej pielgrzymki i pokonywali zazwyczaj około 20 km. Każdego dnia na szlaku były trzy grupy, a po apelu pątnicy wracali do swoich domów.

– Jeśli się ma intencje to czy to jest jeden dzień, czy dziewięć to można poczuć atmosferę pielgrzymowania. To prawdziwa przygoda życia, można się wyciszyć. Ludzie są tutaj dobrzy i życzliwi – podkreślają pielgrzymi.

Radio RDN będzie transmitować wejście tarnowskiej pielgrzymki na Jasną Górę od godziny 14.00 a o 17.00 Mszę św. kończącą 39.PPT pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Posłuchaj:
Pielgrzymi
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN