Termin składania prac na konkurs „W hołdzie Polskiemu Papieżowi” przedłużony

28.05.2020

W związku z istniejącą sytuacją pandemiczną organizatorzy przedłużają termin składania prac konkursowych do 20 czerwca.

Konkurs, którego celem jest rozwijanie zainteresowania środowisk szkolnych regionu tarnowskiego osobą św. Jana Pawła II, przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko.

Całość dotyczy uczniów, dzieci i młodzieży szkół Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Mamy nadzieję, że włączą się w to także katecheci, nauczyciele. Jest tu także niespodzianka – konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych na napisanie scenariusza lekcji w obszarach ‚Szacunek dla dziejów narodu polskiego w nauczaniu Jana Pawła II’, czy ‚Jan Paweł II – papież rodziny – mówi prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie Magdalena Urbańska.

W planach są także konkurs literacki, medialny i plastyczny, a także gra miejska we współpracy z Muzeum Okręgowym i Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie.

Przewidziano również konferencję naukową, w której wezmą udział osoby, które znały osobiście papieża Polaka i brały udział w jego procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym.

Organizatorem wydarzenia jest tarnowski oddział Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców oraz Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA.

Patronat medialny objęło radio RDN. Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na stronach internetowych organizatorów.

Posłuchaj:
Magdalena Urbańska
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN