Tłumy Sądeczan na poświęceniu kościoła Jana Pawła II [WIDEO]

21.10.2018

Parafia św. Jana Pawła II w Nowym Sączu doczekała się nowego kościoła. Przez kilka lat Msze święte były odprawiane w kaplicy na Osiedlu Barskim, ale od niedzieli (21.10.2018), wierni modlą się w świątyni, która może pomieścić zdecydowanie więcej osób. Kościół poświęcił ksiądz biskup Andrzej Jeż.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej przewodniczył Mszy świętej.

Dla mnie jest to wielka radość, że to miejsce żyje. Miałem kiedyś taką wizję i pragnienie, by w to osiedle wpisać parafię. Dzięki Panu Bogu, wielu bardzo dobrym ludziom i duszpasterzom, mamy ten szczególny dar parafii i kościoła. Myślę, że parafia wciąż będzie odkrywać postać i nauczanie św. Jana Pawła II i wchodzić w dar jego wstawiennictwa u Boga – powiedział biskup Andrzej Jeż.

Zapytaliśmy też parafian o ich pierwsze wrażenia związane z nowym kościołem. – Jest piękna, okazała. Cieszę się, bo jest bardzo blisko bloków, w których mieszkamy. Ja mam 5 minut drogi do kościoła – wyjaśniła pani, która przyszła po raz pierwszy na Mszę świętą w nowej świątyni.

Kościół Jana Pawła II w Nowym Sączu zaprojektował Grzegorz Ratajski z Tychów. Budowa trwała prawie 4 lata.  – Została rozpoczęta 20 listopada 2014 roku. Dzięki Bożej opiece i wstawiennictwu św. Jana Pawła II, mogliśmy zakończyć I etap i wejść do nowego kościoła. Pozostanie jeszcze etap wykończenia wnętrza i wystroju – podkreślił ksiądz proboszcz Zbigniew Biernat.

Świątynia powstała dzięki ofiarom parafian, ale też wiernych z 14 parafii patronackich, w tym parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, z której została wyodrębniona parafia św. Jana Pawła II.

Posłuchaj:
Biskup tarnowski Andrzej Jeż
Ksiądz Zbigniew Biernat
Parafianie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN