Tłumy wiernych przeszły ulicami miasta w procesji różańcowej [ZDJĘCIA]

23.10.2017

-To wspaniała inicjatywa, cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takim wydarzeniu. To swego rodzaju kontynuacja akcji Różaniec do granic. Modlitwa różańcowa ma głęboki sens, znaczenie i wielką moc – mówili radiu RDN uczestnicy wspólnej modlitwy. Około dwugodzinny marsz zgromadził całe rodziny, licznie przybyły siostry zakonne, kapłani. Przyszli, aby pokazać, że wierzą i dzielą się świadectwem wiary.

Ze Śląska przyjechałam z Rybnika, musimy pokazywać żeby młodzież brała przykład. Poprzez udział w tej procesji podkreślamy łączność modlitewną ze wszystkimi mieszkańcami. Takie procesje powinny być kontynuowane. Modlimy się głównie o pokój, za Ojczyznę, za naszych rządzących. Potrzeba modlitwy różańcowej żeby uratować Polskę i cały świat. Matka Boża powiedziała: różaniec przezwycięża wszystko – mówili uczestnicy modlitwy.

Ksiądz Piotr Mamak, proboszcz parafii na Burku przeniósł tę inicjatywę z Nowego Sącza. Było nas ok. 5-6 tysięcy. Już się wytworzył taki zwyczaj i cieszę się, że on został przeszczepiony w serce diecezji. Mam nadzieję, że ta praktyka i tradycja będzie coraz bardziej narastać i angażować coraz więcej wiernych, mieszkańców Tarnowa – powiedział uczestniczący w procesji bp ordynariusz Andrzej Jeż.

To kolejna procesja różańcowa ulicami miasta – zwrócił uwagę bp Stanisław Salaterski, który modlił się razem z wiernymi. – Pamiętam jak się pierwszy zaczynał przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie, gdzie było kilka tysięcy ludzi. Modlimy się w intencji pokoju i z Ojcem Św. i z nowym metropolitą – każdy tutaj przynosi bardzo wiele intencji, jeśli będzie pokój to wszystkie się spełnią. Przychodzą ludzie, którzy są przekonani do wartości, do mocy różańca i dlatego tutaj są – powiedział nam bp Salaterski.

Procesja różańcowa rozpoczęła się przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a jej szlak prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczestnicy procesji
Bp Andrzej Jeż
Bp Stanisław Salaterski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN