Tłumy wiernych u bł. Karoliny. Było wiele intencji, ale jedna szczególna [ZDJĘCIA]

19.05.2019

Piękna pogoda, ale przede wszystkim 18. dzień miesiąca zgromadził tłumy wiernych w Wał Rudzie na comiesięcznej Drodze Krzyżowej szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Kilka tysięcy osób z całej Polski uczestniczyło w nabożeństwie. 

18 maja kolejna parafia otrzymała relikwie bł. Karoliny, a jest nią parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Jak mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, to wyjątkowa parafia.

Kiedyś tam był ks. Jan Białobok, który przygotowywał proces beatyfikacyjny Karoliny, teraz jest tam ks. Bogusław – wielki czciciel Karoliny. Samo to, że Karoliny wychowywała się przed obliczem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest dla nas pięknym znakiem, że właśnie tam powędrowały relikwie.

Co tydzień od marca do Wał Rudy przyjeżdża grupa osób, która ma wyjątkową intencje. Proszą o łaskę uzdrowienia dla Justyny Drąg, młodej dziewczyny chorej na nowotwór.

Prosimy Karolinę, aby wyprosiła łaskę uzdrowienia dla niej – mówi Patrycja Wigurska-Bąk, zaangażowana w grupę modlitewną. – Na pierwszej Drodze Krzyżowej mieliśmy taki znak od Pana Boga, dzięki tym modlitwom Justyna się wybudziła. Modlimy się dalej , bo dla niego nie ma nic niemożliwego i wierzymy, że wyprosimy tę łaskę dla Justyny – dodaje.

Na portalach społecznościowych tworzą się grupy aukcyjne, w których można licytować przedmioty, a dochód przeznaczony jest na leczenie Justyny Drąg.

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN