To oni troszczą się o piękno liturgii. Organiści na rekolekcjach

19.05.2022

Spędzają godziny w kościele, ale także potrzebują czasu na refleksję. W Arce w Gródku nad Dunajcem odbędą się rekolekcje dla organistów diecezji tarnowskiej. Trwają zapisy.

– Celem rekolekcji jest uświadomienie sobie, że powołanie organisty i funkcje, które są z tym związane, organista nie tyle wykonuje dla korzyści materialnych, ale przede wszystkim dla uwielbienia Boga i dla własnego uświęcenia. To powinien być nadrzędny cel, który przyświeca organistom w ich posłudze w parafiach. Przez dwa lata nie mogliśmy się spotykać na rekolekcjach z powodu pandemii, więc teraz takie spotkanie jest potrzebne, by odnowić gorliwość, zatroskanie o piękno liturgii – mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej.

Podczas rekolekcji będzie także kurs szkoleniowy.

– Będzie dotyczył działalności Polskiej Federacji Pueri Cantores, ponieważ w tym roku przypada jej 30-lecie. Skupia ona chóry kościelne, które poprzez piękny śpiew chcą służyć liturgii. Wykłady będą związane z Polską Federacją Pueri Cantores i z prowadzeniem chóru. Będą też wykłady praktyczne jak prowadzić rozśpiewanie w zespole chóralnym.

Rekolekcje dla organistów odbędą się w jednej turze od 5 do 7 czerwca. Poprowadzi je ks. dr Roman Stafin pomocniczy ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej.

Udział w rekolekcjach należy zgłosić w Wydziale Muzyki Kościelnej do 3 czerwca.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN