“Totus Tuus” – Dzień Papieski w Diecezji Tarnowskiej [ZDJĘCIA]

11.10.2020

Tegoroczny diecezjalny Dzień Papieski był okazją do modlitwy w intencji wspierających życie poczęte, małżeństw i rodzin. Odbył się w Parafii Ducha Świętego w Mielcu.

Rodzina jest drogą Kościoła– te słowa św. Jana Pawła II przypomniał ks. Waldemar Ciosek proboszcz mieleckiej parafii.

Małżeństwa w obecnych czasach mimo różnych kryzysów, trudności, pandemii są Bogiem silne. Modlimy się o to i robimy wszystkie w naszej pracy, żeby nasze rodziny były takim światłem, taki zaczynem dla tych, którzy np. przyjeżdżają z zagranicy i mówią, że da się żyć bez Pana Boga. Nie da się tak żyć, bo Jezus jest drogą o czym mówił w czasie pontyfikatu Jan Paweł II i to chcemy dzisiaj pokazać i cieszyć się tym mimo pandemii -zaznaczał ks. proboszcz.

Wydarzenie rozpoczęło świadectwo małżonków Anny i Łukasza Koziołów.

– Potrzebowałem głębokiego dialogu z Ojcem, aby wzrastać jako mężczyzna mąż i ojciec. Potrzebowałem strefy, w której Matka Boża nauczy mnie pokory, czystości i dostrzegania mojej kobiety inaczej niż dotychczas. To jest proces kochani, który może się rozpocząć tylko i wyłącznie wtedy, kiedy każdy z Was powie: tak, Totus Tuus Maryjo, cały Twój – mówił podczas swojego świadectwa Łukasz Kozioł.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Rodzina i małżeństwo są fundamentem ludzkości, fundamentem społeczeństwa – mówił podczas kazania biskup.

– Małżeństwo zgodnie ze swoją istotą, zawsze było uważane za szczególną łączność mężczyzny i kobiety, otwartą na dzieci a więc w ten sposób tworzącą rodzinę. Nie chodzi tu więc o dyskryminację kogokolwiek, lecz chodzi o świadomość tego czym jest osoba ludzka jako mężczyzna i kobieta oraz w jaki sposób ich wspólne życie może także uzyskać formę prawną.

W tym roku ze względu na covid-19,  po Mszy świętej nie odbył się Marsz Dla Życia, ale jak zaznaczał ks. Piotr Cebula dyrektor Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, zawsze towarzyszy nam modlitwa w intencji wszystkich wspierających poczęte życie oraz małżeństw i rodzin.

Ten dzień, tak jak zawsze w naszej diecezji, jest dniem szczególnym dla rodzin, małżeństw. Dziękujemy Bogu za każdą rodzinę, za każde małżeństwo szczególnie to sakramentalne, które przyjęły Boga do swojego życia i które razem z Bogiem pragną tę wieź małżeńską rozwijać, pogłębiać.

W Dniu Papieskim nie mogło zabraknąć młodych, których w sposób szczególny ukochał św. Jana Paweł II.

Był niesamowitym człowiekiem. Wiele rzeczy dobrych zrobił. Kiedy ja się urodziłam św. Jana Paweł II już nie żył, ale opowiadała mi o nim mama. Mówiła m.in. jego zdanie, żeby wymagać od siebie nawet wówczas kiedy inni nie wymagają. Te słowa mi towarzyszą w codziennych sytuacjach -zapewniali młodzi.

Z okazji 20. Dnia Papieskiego w całej diecezji odbyła się także zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wydarzenie było transmitowane przez Radio RDN.

 

Posłuchaj:
Bp Andrzej Jeż
Łukasz Kozioł
Ks. Waldemar Ciosek
Ks. Piotr Cebula
Młodzież
Bartek Ziaja, Anna Zboch fot. Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN