Towarzyszyć rodzinom

23.08.2018

S. Elżbieta Kołpa, misjonarka z diecezji tarnowskiej, pracująca w Angoli, podczas swojego pobytu w Polsce odwiedziła radio RDN i opowiedziała o swojej pracy.

S. Elżbieta w Angoli prowadzi przedszkole, ale odwiedza także więźniów i chorych na trąd.

-Jako misjonarki, franciszkanki misjonarki Maryji zajmujemy się w szczególności edukacją, służbą zdrowia, wsparciem dla kobiet, prowadzimy też duszpasterstwo dla młodzieży i rodzin. W naszym przedszkolu mamy też formację dla rodziców, przez 3 miesiące organizujemy spotkania prowadzone przez socjologów i psychologów – opowiada s. Elżbieta.

Jak opowiada misjonarka, rodziny w Angoli mają swoje trudności, problemy, z którymi trzeba się zmagać. Ale mają też coś, co rodziny w Polsce zdaniem s. Elżbiety, już tracą.

-Widzę, że też w naszym kraju jakoś tak rodziny coraz bardziej się zamykają na siebie. Patrząc na dobrobyt, jaki ma Polska, widzę, że bardzo szybko przychodzą duże zmiany, pojawia się zachłanność, pogoń za dobrobytem… Te wartości, które ja wyniosłam z mojego rodzinnego domu – to otwarcie, ta życzliwość, dzielenie się tym, co mam, jakoś się coraz bardziej zaciera – zauważa misjonarka.

S. Elżbieta pochodzi z parafii w Łukowie. W Angoli pracuje od 21 lat.

Posłuchaj:
s. Elżbieta Kołpa
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN