Triduum Paschalne i Wielkanoc – transmisje nabożeństw w Radiu RDN

31.03.2021

Zegar Męki Pańskiej, audycje o tradycjach, historii, krzyżu, a także muzyka skłaniająca do refleksji i mówiąca o życiu. Radio RDN przygotowało specjalny świąteczny program.

Chcemy pomóc słuchaczom w przeżyciu tego szczególnego okresu liturgicznego – mówi ks. dr hab. Jan Bartoszek, dyrektor Radia RDN.

– Jako radio włączamy się w przeżywanie tego okresu poprzez przygotowane audycje, transmisje wydarzeń, całej liturgii Triduum Paschalnego z tarnowskiej katedry. Warto być z nami w te dni – dodaje.

Już dziś ( środa) o 17.00 rozpoczniemy transmisję nieszporów z tarnowskiej katedry.

Okazji do wspólnej modlitwy będzie jeszcze więcej – mówi ks. Marcin Gryzło, kierownik anteny.

– W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 8.00 będą transmisje liturgii godzin. Ponadto liturgię Wielkiego Czwartku i Piątku będziemy transmitować z tarnowskiej katedry o godzinie 18.00 a w Wielką Sobotę o 20.00. W Wielkanoc i drugi dzień świąt będziemy transmitować Mszę św. o 10.30. Zapraszamy także na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, w Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia – dodaje.

W Radiu RDN będą też audycje o tradycji i historii.

– Ważny do zauważenia jest program “Radiowe pielgrzymowanie po Ziemi Świętej” – miejsca i wydarzenia tamtych dni okiem archeologii, historii biblijnej i egzegezy. Poznamy też historię świętych szat chrześcijaństwa – całunu i chusty św. Weroniki. W Wielki Piątek będziemy mówić dużo o krzyżu. Poznamy również tradycję święconki i innych zwyczajów – mówi ks. Marcin Gryzło.

Świąteczną ramówkę radia RDN można znaleźć tutaj:

Program

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
ks. Marcin Gryzło
Ewa Biedroń, fot. pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN