Trwają zapisy do Młodzieżowej Szkoły Animatora

11.01.2022

Jeszcze do 16 stycznia można zgłaszać udział w spotkaniach Młodzieżowej Szkoły Animatora diecezji tarnowskiej.

Rzecznik prasowy MSA Adam Sołtys, wyjaśnia, że Młodzieżowa Szkoła Animatora kształci liderów dla parafii.

– Kościół nie może sobie pozwolić na bylejakość, szczególnie jeśli chodzi o ofertę dla młodych. Młodzieżowa Szkoła Animatora to miejsce, które kształci liderów dla parafii. Właśnie ci młodzi liderzy mają dać jakość w każdym miejscu naszej diecezji. Zapraszamy młodych, którzy nie boją się wyzwań, należą do parafialnej wspólnoty lub chcą taką założyć. Chcemy, żeby młodzi odkryli w sobie potencjał i pokłady kreatywności, pomagające w służbie. Po ukończeniu MSA uczestnik wie, jak pod każdym względem prowadzić grupę młodzieżową.

Tegoroczna edycja Młodzieżowej Szkoły Animatora powstała przy współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza, Młodych na Progu, Ruchu Światło-Życie oraz Grup Apostolskich. Składać się będzie z pięciu panelowych spotkań, które odbywać się będą od końca stycznia do maja w Domu Pielgrzyma OPOKA w Starym Sączu. Uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia MSA potwierdzone przez biskupa.

Jak podkreśla Adam Sołtys, MSA przyniesie korzyści nie tylko jej uczestnikom.

– Dla uczestników jest to świetne szkolenie z wielu dziedzin: psychologii, zarządzania, finansów, liturgii, mediów i pracy nad swoją wiarą. Dla księży z ich parafii jest to szansa na zdobycie świetnie przygotowanych młodych świeckich, którzy, jak bł. Karolina, będą dbać o żywą wiarę wśród rówieśników i będą to robić w nowoczesny, skuteczny sposób.

Szczegółowe informacje o tegorocznej edycji Młodzieżowej Szkoły Animatora można uzyskać pod adresem: msa.ksm.dt@gmail.com oraz na Facebooku MSA: https://www.facebook.com/MSA.tarnow/

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN