Trwają zapisy na 11. Forum Formacyjne w Tarnowie

21.01.2022

Jak dostrzec szansę w kryzysie, co mogą robić świeccy w Kościele i jak rozeznawać w świetle Ducha Świętego – to tylko niektóre z tematów konferencji, których będzie można wysłuchać podczas Forum Formacyjnego.

Trwają zapisy na wydarzenie, które odbędzie się w Tarnowie pod koniec stycznia.

Jak podkreśla ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału do Spraw Nowej Ewangelizacji, ważnym zagadnieniem podejmowanym na Forum Formacyjnym będzie rola świeckich w Kościele i znajdowanie przez nich własnego pola do działania we wspólnocie oraz ich współpraca z duszpasterzami.

– W tym roku chcemy zwrócić uwagę na coś, co jest fundamentem Kościoła, to znaczy współpracę świeckich i duchownych, także zaangażowanie świeckich w Kościele. To jest czas ludzi świeckich. Bardzo nam potrzeba takiego powrotu do początku, czyli do takiej wzajemnej współpracy, takiego stanięcia w jednym szeregu, bo tak naprawdę za Kościół jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. Nie tylko ci, którzy stoją za ołtarzem, ale również przed ołtarzem. My, jako księża, też potrzebujemy zaangażowanych świeckich.

W czasie pandemii wiele osób obawia się udziału w wydarzeniach, gromadzących większą liczbę osób. Koordynatorka Forum Alicja Miszkurka zapewnia, że organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników.

– Każdy z uczestników przy zapisach ma możliwość dobrowolnego udostępnienia informacji o szczepieniach, żebyśmy my mogli przestrzegać limitu. Każdy z uczestników dostaje oświadczenie, które powinien przynieść podpisane, aby wziąć udział w Forum, że według najlepszej wiedzy jest zdrowy, nie miał kontaktu z osobą zakażoną, nie przebywa na kwarantannie, a gdy wystąpią u niego jakieś objawy, da znać organizatorom. Oczywiście, będą nas obowiązywać takie standardowe przepisy, czyli maseczka, dezynfekcja, zachowanie dystansu.

11. Forum Formacyjne będzie się odbywać w dniach 29 i 30 stycznia pod hasłem ‘Pokój wam!’.

Wszelkie informacje, formularze i linki do zapisów dostępne są na stronie: https://fftarnow.pl/

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN