Trzydziestolecie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

07.09.2021

Zanoszą Komunię Świętą do domów chorych i starszych. Mowa o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej. W tym roku przypada 30. rocznica pierwszego kursu dla mężczyzn w diecezji tarnowskiej.

Jest to dobra okazja, by podziękować Panu Bogu oraz ludziom zaangażowanym w wielkie dzieło służby Jezusowi Eucharystycznemu w naszych parafiach – mówi ks. Sylwester Brzeźny, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

– Będziemy dziękować Panu Bogu za dar, posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W 1991 roku odbył się pierwszy kurs, który poprowadził ks. Bolesław Margański. Mężczyźni mają ważne zadanie. Zanoszą Jezusa osobom, które nie mogą przyjść do kościoła. Ta posługa jest otoczona dużym szacunkiem – dodaje.

Spotkanie modlitewne dla byłych i obecnych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej w sobotę, 11 września.

O 9.45 będzie różaniec prowadzony przez szafarzy, a o 10.30 Msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po liturgii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Posłuchaj:
ks. Sylwester Brzeźny
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN