Tydzień Fatimski przygotowaniem do niedzielnego odpustu

12.05.2022

‘Maryja uczennica posłana’ – takie hasło towarzyszy uroczystościom w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. W parafii trwa tydzień fatimski.

Dziś ( czwartek) modlitwa za małżeństwa i rodziny, w piątek o nowe powołania. W sobotę zaproszeni są chorzy, cierpiący i seniorzy.

– Chcemy od Maryi uczyć się co to znaczy być posłanym. Maryja staje przed nami jako ta, która jest posłana w różne miejsca. Aby być posłanym najpierw trzeba być uczniem, przyjąć Chrystusa, usłyszeć Jego głos. Podczas tego tygodnia wpatrujemy się w Matkę Bożą, która przyjmuje Boże słowo i jest posyłana w różne miejsca, rozpoznaje znaki. Te znaki to sakramenty a przyjmując je Bóg nieustannie nas posyła – powiedział proboszcz i kustosz ks. Paweł Górski.

13 maja przypada rocznica objawień fatimskich. Miały one miejsce w portugalskim mieście Fatima od 13 maja do 13 października 1917 roku.

– To dla nas wyjątkowy dzień. 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. W tym dniu będzie pierwszy uroczysty apel fatimski o godzinie 21.00. Przez ostatnie miesiące były one o 20.00 w mniej uroczystej formie, a teraz od maja do października będą te nabożeństwa o 21.00.

Tydzień Fatimski prowadzi dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji ks. Artur Mularz.

Msze Święte z kazaniem codziennie o godz. 9.00 i 18.00.

W niedzielę odbędzie się główna uroczystość odpustowa. Sumie o godzinie 11.00 będzie przewodniczył bp Artur Ważny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN