Tydzień Maryjny w katedrze – transmisje w radiu RDN

05.09.2020

To będzie wyjątkowy tydzień w tarnowskiej katedrze. Na wspólnej modlitwie m.in. w intencji diecezji, synodu, powołań, chorych, małżeństw i osób żyjących w związkach niesakramentalnych zgromadzą się wierni z Tarnowa i okolic.

– ‘Trwać w szkole Maryi’ – to hasło Tygodnia Maryjnego, który odbędzie się od 8 do 15 września – mówi ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

– W poszczególne dni zapraszamy szczególnie na Msze św. o godzinie 9.00, 12.00 i 18.00. Kaznodzieją będzie o. Maciej Fryzowicz, gwardian klasztoru bernardynów w Tarnowie. Na poszczególne dni Tygodnia Maryjnego zapraszamy różne grupy, które działają w kościele, parafie dekanatów tarnowskich i Wojnicza – dodaje.

W poniedziałek, 7 września, czyli w wigilię uroczystości odpustowej ku czci Narodzenia NMP o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej odbędzie się koncert organowy Arkadiusza Bialica, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie.

Natomiast we wtorek sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Msza będzie transmitowana przez Radio RDN. W tygodniu radiowe transmisje Mszy św. o godzinie 18.00 będą również z bazyliki katedralnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
Ks. Adam Nita
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN