Tydzień Maryjny w tarnowskiej katedrze – transmisje w radiu RDN

07.09.2021

Modlitwa w intencji powołań, młodzieży, dzieci, chorych, procesja z Pietą – tak zapowiada się Tydzień Maryjny w bazylice katedralnej w Tarnowie. Potrwa on od 8 do 15 września.

Uroczystości będą także przygotowaniem do niedzielnej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej mówi proboszcz parafii katedralnej ks. Adam Nita.

– Tematem przewodnim będą treści, które były poruszane podczas Wielkiej Nowenny Milenijnej. Jej autorem był Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński. Każdego dnia będziemy rozważali treści, które były podejmowane przez koleje lata tej nowenny – dodaje.

W katedrze będzie można oglądać wystawę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia.

– Treścią wystawy będą obchody milenijne, wielka nowenna, dziedzictwo kardynała Wyszyńskiego. Zaprezentujemy zdjęcia z wizyty Prymasa w Tarnowie, z Placu Katedralnego i rynku, bo te miejsca wypełniły się wiernymi z całej diecezji – podkreśla proboszcz.

Tydzień Maryjny rozpocznie się w środę uroczystością Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. To święto patronalne bazyliki katedralnej. Maryja w tajemnicy narodzenia jest także patronką diecezji tarnowskiej.

W środę o 12.00 w katedrze odbędzie się sesja rozpoczynająca proces beatyfikacyjny Stefanii Łąckiej. Sumie odpustowej będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Transmisja tej uroczystości w radiu RDN.

Kaznodzieją Tygodnia Maryjnego będzie ks. Bogdan Kwiecień, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Luszowicach.

Transmisje Mszy św. w radiu RDN codziennie o 18.00 a w niedzielę o 10.30.

Posłuchaj:
ks. Adam Nita
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN