Tydzień Wychowania poświęcony ojcostwu

15.09.2021

– Oparcie w tacie i mamie jest kapitałem na całe życie – mówi w Tygodniu Wychowania ks. Marek Studenski, konsultor Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Jego hasłem są słowa ‘W blasku ojcostwa’.

W tym roku Tydzień Wychowania mocno splata się z osobą bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. – Jego życie i nauczanie są świadectwem postawy ojcostwa na wzór św. Józefa – napisali biskupi w liście pasterskim.

Ks. Marek Studenski w specjalnych prelekcjach w Internecie powiedział, że świadomość, że ktoś się tobą opiekuje jest najważniejszym darem życia.

– Ojciec Stefana Wyszyńskiego był wspaniałym człowiekiem. Prymas wiele razy jako dziecko widział ojca klęczącego w mieszkaniu przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Jak wspominał, wtedy tego nie rozumiał. Kardynał Wyszyński miał szczęście, że ojciec towarzyszył mu długo w jego życiowej drodze. Dożył bowiem 94 lat. Prymas z powodu choroby nie mógł uczestniczyć w pogrzebie ojca – dodaje.

XI Tydzień Wychowania potrwa do soboty.

– Podejmujmy piękne dzieło wychowania ufając, że jego owoce są niezniszczalne i pozostają na wieki. Pamiętajmy o głębokich słowach kardynała Stefana Wyszyńskiego – Na grobie każdego nauczyciela napisać można «Non omnis moriar» – «nie umarłem wszystek» – bo żyjesz w dzieciach, które wychowywałeś – zachęcili biskupi w liście pasterskim.

Rozważania, konferencje, filmy i konspekty katechez można pobrać na stronie internetowej https://tydzienwychowania.pl/

Posłuchaj:
ks. Marek Studenski
Ewa Biedroń, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN