Udana zbiórka makulatury na misje [ZDJĘCIA]

07.10.2020

Prawie 24 tony makulatury zebrano w Bochni w ramach zbiórki na cele misyjne. Mieszkańcy pomagają wyposażyć budynek Centrum Dziecka w Kamerunie.

Makulaturę zbierano w sobotę na placu przy kościele św. Pawła Apostoła. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zostało zapełnionych 9 kontenerów, w których zmieściło się prawie 18 ton papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazywały kolejne tony makulatury bezpośrednio do bazy EKOM BUDU. Dzięki zbiórce makulatury i ofiarom od kilku osób udało się zebrać 4 914 zł.

– Tak dobry wynik zbiórki został osiągnięty dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby osób o wrażliwym sercu i dobrej woli z Bochni i ziemi bocheńskiej. Bardzo budujące jest to, że wielu rodziców, dziadków przywozi makulaturę ze swoimi dziećmi, bądź wnukami – podsumowuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła w Bochni.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie i wyposażenie pomieszczeń pierwszego budynku Centrum Dziecka, a konkretnie na zakup drugiego zbiornika na wodę i krany do czerpania wody przez okoliczną ludność.

Organizatorzy zachęcają także do przekazywania ofiar na budowę Centrum Dziecka na konto:
Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11”.

Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN