Udział wiernych świeckich w misji Kościoła – konferencja naukowa w Okocimiu

10.05.2022

Roli ludzi świeckich w Kościele zostanie poświęcona konferencja naukowa w Okocimiu.

Jeden z organizatorów, ks. prof. Henryk Sławiński z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przypomina, że wiara pomnaża się kiedy jest przekazywana. Konferencja może być dla niektórych impulsem i zachętą, aby zapragnęli dzielić się wiarą, którą przeżywają.

– Świeccy przede wszystkim ewangelizują w środowisku swojej pracy, w rodzinie przez wychowanie dzieci. Duchowni głoszą Słowo Boże, ale również świeccy są powoływani do współudziału w tej misji, bo wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, ale żeby go słuchać to musi być przepowiadane. Świeccy mogą być lektorami, śpiewać psalmy, mogą zostać nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej – powiedział ks. prof. Henryk Sławiński.

Jeden z wykładów będzie poświęcony katechistom.

– Posługa katechisty jest czymś rozszerzonym od misji bycia lektorem. To posługa ludziom chorym, przewodzenie obrzędom pogrzebowym, formacja innych katechistów, zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do bierzmowania, koordynacja inicjatyw duszpasterskich, pomoc ubogim – dodaje ks. Sławiński.

Konferencja ‘Udział wiernych świeckich w misji Kościoła’ rozpocznie się w sobotę o 8.30 w sali konferencyjnej przy kościele w Okocimiu. Wstęp jest wolny.

Będzie także transmisja w Internecie przygotowana przez Synaj.tv.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Teologiczny, UPJPII w Krakowie, Wydział Nauk Stosowanych, Tarnowska Szkoła Wyższa, Cyrylo – Metodiański Wydział Teologii Rzymskokatolickiej Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Tarnowskiej. Patronat sprawuje Radio RDN.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN