Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie bije rekordy popularności

22.01.2018

Do udziału w zajęciach zapisało się już ponad 300 osób. Największe zainteresowanie w diecezji jest w samym Tarnowie – do tego stopnia, że miejsca mogą być lada chwila wyczerpane.

Zadowolenia nie kryje inicjator i dyrektor ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. – Uniwersytet jest adresowany do ludzi ciekawych świata, ciekawych różnego spojrzenia na życie społeczne. Jestem bardzo mile zaskoczony grupą słuchaczy uniwersytetu, bo są to ludzie aktywni zawodowo, z wyższym wykształceniem, ale nie tylko – dodaje ks. Bartoszek.

Znane są też tematy poszczególnych zajęć. – Koncentrujemy się na nauce społecznej Jana Pawła II i współczesnej kondycji relacji między ludźmi – mówi ks. Ireneusz Stolarczyk, wykładowca katolickiej nauki społecznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego, sekcja w Tarnowie. – Nie jest tajemnicą, że nie jest ona najlepsza – dodaje. – Negatywna emocjonalność jest karmiona różnymi sytuacjami. Tym bardziej wzywa do odważnego spojrzenia na nowo, na tego człowieka, w którym można dostrzec coś, co zainspiruje do nowych rozwiązań – mówi ks. Ireneusz.

Zajęcia ruszają w lutym. Uczestnicy wykładów będą się zastanawiać czy prawo oznacza obowiązek i co indywidualne sumienie ma do powiedzenia w sprawach społecznych?

Marzec to próba odpowiedzi na pytania co ma wspólnego Komunia św. z życiem społecznym i co dalej z naszą polską jednością?

Na kwiecień zaplanowano zagadnienia pod hasłem dlaczego handel powinien oddać niedzielę Bogu i czy świętość i biznes potrzebują się wzajemnie?

Wszystkie tematy zajęć także w następnych miesiącach na rdn.pl.

Na wykłady można się jeszcze zapisywać do 5 lutego. Będą one organizowane raz w miesiącu w różnych miejscach diecezji tarnowskiej. Udział jest bezpłatny. A więcej o tym w programie synodalnym w najbliższą sobotę, po 16.00.

Posłuchaj:
Ks. Jan Bartoszek
Ks. Ireneusz Stolarczyk
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN