Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – transmisja w radiu RDN

19.11.2020

Przedstawiciele Akcji Katolickiej, KSM-u i Liturgicznej Służby Ołtarza będą się wspólnie modlić w dniu ich święta patronalnego. Pozostali działacze katoliccy będą łączyć się dzięki transmisji.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie w niedzielę przewodniczyć Mszy św. w katedrze o godzinie 10.30.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Akcji Katolickiej – mówi prezes Robert Rybak.

– Każdego roku wielu członków AK przyjeżdżało do Tarnowa, by wspólnie się modlić. W związku z pandemią i ograniczeniami będzie tylko delegacja z pocztem sztandarowym Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Ponadto będą reprezentanci KSM-u. To dla nas ważne wydarzenie. Przybędziemy do katedry, by uwielbiać Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – dodaje.

To dla nas jeden z najważniejszych dni w ciągu roku – mówi Grzegorz Opioła, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. – Zachęcamy członków KSM-u, aby wzięli udział w niedzielnej Mszy św. w swoich parafiach, a jeżeli nie mają takiej możliwości, to można skorzystać z transmisji. Przygotowaniem do świętowania ma być piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu – podkreśla.

Msza święta w niedzielę o 10.30 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża będzie transmitowana na antenie radia RDN.

Posłuchaj:
Robert Rybak
Grzegorz Opioła
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN