Uroczystość Przemienienia Pańskiego na sądeckiej Górze Tabor [ZDJĘCIA]

06.08.2018

Popełniamy tyle pomyłek, bo modlimy się za mało – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas centralnych uroczystości odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Poniedziałek (6.08) jest dziewiątym i zarazem ostatnim odpustu w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Plac Kolegiacki podczas sumy odpustowej był pełen pielgrzymów, którzy przyszli tu czcić Jezusa Przemienionego. Podczas kazania, ordynariusz diecezji tarnowskiej mówił między innymi o tym, że Duch Święty nie objawił się w widzialnej postaci, lecz w dziełach i tak przemienia świat: – Czasem już jesteśmy tak przybici, przytłoczeni i nie możemy się podnieść, a nagle jakieś siły i następuje całkowici zwrot w naszym życiu. To ważne, byśmy się otworzyli na żar Ducha Świętego – podkreślił biskup Andrzej Jeż.

Dlaczego w życiu popełniamy coraz więcej pomyłek? Pomyłek jeżeli chodzi o narzeczeństwo, pracę, wychowanie dzieci, czy nawet wybór polityczny i inne aspekty. Za mało się modlimy! Za mało wnikamy w swoje sumienie, w swoją duszę. Za mało rozmawiamy z Bogiem – dodał ordynariusz.

Dziś (6.08) jeszcze możecie uczestniczyć w Mszach świętych o 14.00, 17.00, 19.00 i 21.00. O 16.00 będzie Nowenna do Przemienienia Pańskiego, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w bazylice.

Posłuchaj:
Biskup tarnowski Andrzej Jeż
Uczestnicy odpustu
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN