Uroczysty pochówek dzieci utraconych

22.03.2021

W Dębicy trwają przygotowania do drugiego uroczystego pochówku dzieci utraconych.

28 marca odbędzie się symboliczny pogrzeb 55 noworodków, które umarły na różnym etapie ciąży.

Jest duży odzew rodziców, którzy cierpią po stracie swojego dziecka – podkreśla Krystyna Wolska wiceprezes hospicjum domowego, które było inicjatorem tego przedsięwzięcia.

– Odzywali się ludzie, którzy dziękowali za taką możliwość wspomnienia swojego dziecka, bo oczywiście pochowaliśmy wówczas 90 dzieciątek, ale również do grobu były włożone karteczki z imionami dzieci, które odeszły dużo wcześniej i czasem ci rodzice czekali na takie miejsce i taką uroczystość.

Wciąż można zgłosić dzieci, które odeszły we wcześniejszych latach. Można to zrobić na stronie internetowej www.debica-dzieciutracone.pl ale także w czasie uroczystego pochówku- mówi ks. Krzysztof Fejkiel z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

– Będą przygotowane specjalne karteczki, na których będzie można wpisać imię dziecka utraconego. Te imiona będą włożone do takiej księgi pamięci właśnie w miejscu symbolicznym, w miejscu pochówku dzieci utraconych.

Uroczysty pochówek odbędzie się 28 marca. Rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 15:00 w kościele Miłosierdzia Bożego, a pochówek odbędzie się na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej w Dębicy.

Posłuchaj:
Krystyna Wolska
ks. Krzysztof Fejkiel
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN