VI Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej pod patronatem radia RDN

22.09.2021

Miłośnicy muzyki organowej mogą zaznaczyć te dni w kalendarzu i zaplanować czas na duchową ucztę.

W czwartek i piątek w Tarnowie odbędzie się VI Festiwal Organistów Diecezji Tarnowskiej ‘Cantantibus organis Tarnów 2021’.

– Będą koncerty organowe i przesłuchania konkursowe – mówi organizator, ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– Celem Festiwalu jest troska o podniesienie poziomu muzyki organowej a przede wszystkim troska o poziom wykonawstwa muzyki organowej w czasie liturgii w kościołach naszej diecezji. Zapraszamy też melomanów na koncerty. Finał będzie miał miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, gdzie znajdują się jedne z najlepszych organów w Polsce – dodaje.

W czwartek, 23 września o 9.30 rozpoczną się przesłuchania w kościele pw. Dobrego Pasterza w Tarnowie. Wieczorem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa z recitalem wystąpi juror Festiwalu prof. Andrzej Białko z Krakowa. Początek koncertu o 18.30.

W piątek w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o 13.30 rozpoczną się przesłuchania finałowe. O godzinie 18.00 będzie Msza św. a później ogłoszenie wyników i koncert galowy.

Festiwal współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa jak również realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN