W Boże Ciało możemy pomóc hospicjom

15.06.2022

Składka zebrana w Boże Ciało zostanie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Caritas Diecezji Tarnowskiej prowadzi hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. Pacjenci przyjmowani są nieodpłatnie, a środki na utrzymanie pochodzą głównie od Caritas, NFZ oraz dobroczyńców.

Dyrektor hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej Urszula Mróz mówi RDN, że wsparcie jest bardzo potrzebne, bo pieniądze otrzymywane z NFZ nie wystarczają, a ceny leków i działalności wzrastają.

– Hospicja muszą w jakiś sposób zdobywać pieniądze, które będą przeznaczone głównie na bieżącą działalność: leki, środki i materiały opatrunkowe. Ludzie dobrej woli rok w rok nam sponsorują większość materiałów opatrunkowych. Pomoc Caritas Diecezji Tarnowskiej i ludzi dobrej woli jest nieoceniona, bo pieniądze, które mamy z umów, nie wystarczają.

Placówka w Dąbrowie Tarnowskiej w ciągu 23 lat działalności przyjęła 4470 pacjentów.

– Nasze hospicjum jest stacjonarne, w ubiegłym roku objęliśmy opieką 198 osób. Ostatnie dwa lata były naznaczone pandemią, więc tych osób było zdecydowanie mniej. Moglibyśmy opieką objąć dużo więcej osób.

Hospicjum Św. Brata Alberta jest placówką medyczną przeznaczoną dla osób nieuleczalnie chorych w ostatnim okresie ich życia. Posiada 17 łóżek całodobowej opieki, a czas oczekiwania na przyjęcie nie jest długi.

Hospicjum ma wolne miejsca.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN