W Dębicy powstanie pomnik ‘Dzieci Utraconych’

14.10.2021

W niedzielę, 17 października na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej w Dębicy będzie miał miejsce kolejny pochówek Dzieci Utraconych. W trakcie uroczystości zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ich pamięci.

Jak mówi wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego i członek komitetu powstania pomnika Krystyna Wolska, pomnik będzie szczególnym miejscem dla wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dzieci.

– To jest także pomnik odnalezienia swojego dziecka utraconego. Szczególnie myślę o rodzicach, którzy utracili swoje maleństwo kiedyś, w przeszłości i nie mieli możliwości pożegnania się z tym dzieckiem. Nie mieli możliwości pochowania tego dziecka. Teraz mogą tutaj być, pomyśleć, powspominać, pożegnać swoja kruszynkę w sercu, w myślach, ukoić ból, który czasem trwa do tej pory w tych rodzicach a szczególnie mamach.

W niedzielę (17.10) na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej w Dębicy odbędzie się trzeci pochówek dzieci utraconych. Zostanie pochowanych 50 noworodków, które zmarły na różnym etapie ciąży.

Do zbiorczej mogiły trafi urna z prochami dzieci, a także Księga Pamięci wraz z imionami Dzieci Utraconych.

W trakcie uroczystości zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik ‘Dzieci Utraconych’.

Pochówek poprzedzi uroczysta msza święta w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka. Odbędzie się o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Imiona dzieci można wpisać za pomocą formularza na stronie: https://debica-dzieciutracone.pl/.

Czytaj więcej o tym temacie:

Zbliża się Dzień Dziecka Utraconego – coraz więcej obchodów w regionie

Posłuchaj:
Krystyna Wolska
Jakub Sajdak, fot. Urząd Miejski w Dębicy
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN