W Mielcu rusza kolejny oddział poradni specjalistycznej Arka

25.01.2021

Diecezjalna Fundacja “Auxilium”, prowadząca Poradnię Specjalistyczną i Telefon Zaufania “Arka” otwiera oddział w Mielcu. Będzie się tam odbywać m.in. diagnostyka psychologiczna, zaplanowano grupy wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych.

Coraz więcej osób poszukuje pomocy specjalistycznej – mówi ks. Józef Partyka, prezes Fundacji Auxilium.

– Planujemy rozpocząć dyżury na początku lutego a teraz można się rejestrować. Jest możliwość umówienia się do prawnika, psychologa, psychoterapeuty, terapeutów uzależnień, doradcy zawodowego, doradcy ds. uzależnień, doradcy rodzinnego a także do duszpasterza, egzorcysty i pedagoga – dodaje.

Specjaliści są do dyspozycji po wcześniejszej rejestracji 14 692 02 93. Pod tym numerem telefonu można się zapisać także do innych oddziałów Arki.

– Zauważyliśmy, że przy dużej mobilności ludzi nie jest problemem przejechanie 30 km i spotkanie się ze specjalistą w naszym innym oddziale. Gdy ktoś dzwoni do rejestracji może dowiedzieć się, że jeżeli w Tarnowie jest długa kolejka do psychologa to może pojechać do Mielca, Szczucina czy Bochni, gdzie kolejka jest krótsza – dodaje ks. Partyka.

Dodajmy, że konsultacje w mieleckiej Arce będą udzielane przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. ks. Arczewskiego 7.

Posłuchaj:
ks. Józef Partyka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN