W otoczeniu przyrody z modlitwą na ustach i muzyką w tle. Mieszkańcy Karwodrzy uczcili 102. rocznicę urodzin papieża Polaka

19.05.2022

To była majówka inna niż wszystkie. W Karwodrzy poprzez to nabożeństwo mieszkańcy uczcili 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Przed kapliczką zgromadzili się także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i dziennego pobytu w Karwodrzy.

Oprócz modlitwy, był też czas na rozmowy i wspomnienia. Między innymi te o początku powstania kapliczki, która do dzisiaj gromadzi ludzi na modlitwie.

– Kiedyś figurkę, która znajduje się w tej naszej kapliczce, przyniosła woda podczas jakiejś powodzi i od tego momentu ta figurka już się tutaj znajduje. Ku czci tej figury ta kapliczka została wybudowana. Jest to piękna figura z Dzieciątkiem Jezus, stoi na takim podeście, jak nosi się feretrony. Gdzieś tam pod obrazem na firmamencie tej kapliczki podobno jest napis, że pochodzi z okresu około 1800 roku  – mówiła Maria Wiśniowska, jedna z organizatorek wyjątkowej majówki.

 

Zabytkowa kapliczka w Karwodrzy czeka na odnowienie. Jest to jedno z czterech miejsc w Karwodrzy, gdzie codziennie odprawiane są majówki.

Środowa majówka, 18 maja, wyjątkowo odbyła się przed południem, by wpisać się w rytm dnia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

Każdy, kto pojawił się tego dnia przy kapliczce, został także poczęstowany papieską kremówką.

Jolanta Moździerz, fot. Ewa Piórkowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN