Tydzień Maryjny u Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie

13.05.2021

W parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie rozpoczyna się tygodniowy odpust fatimski.

W tym roku uroczystościom będzie towarzyszyć hasło: “Maryja prowadzi do Eucharystii”.

– Pierwsze nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbyło się w 1951 roku, a wprowadził je ówczesny proboszcz ks. Jan Marszałek, przypomina ks. Stanisław Bilski, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

– Była to nowenna do Fatimskiej Pani mająca charakter ekspiacyjny, przebłagalny, połączona z różańcem przebłagalnym, z prośbami przebłagalnymi przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Ówczesny ordynariusz diecezji bp Jan Stepa wydał pozwolenie, aby jeszcze wtedy kościół św. Józefa, bo nie było jeszcze obecnej świątyni, nazywać sanktuarium, ze względu na odprawiane tam nabożeństwa na odprawiane tam fatimskie nabożeństwa.

Tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbywa się od 2017 roku, kiedy odbyła się koronacja Matki Bożej.

W tygodniu odpustowym Msza św. z kazaniem o 9.00 i 18.30 O 8.30 Różaniec fatimski. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe. Po wieczornej Mszy św. procesja z figurą.

W piątek wierni w sposób szczególny modlić się będą w intencji chorych, starszych i samotnych. W czasie Mszy św. sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo lourdzkie.

Do wspólnej modlitwy parafia zaprasza chorych cierpiących, samotnych, osoby związane ze służbą zdrowia, parafialny Caritas, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, Rodzinę bł. Edmunda.

W sobotę będzie Dzień Wspólnot Apostolskich.

W niedzielę w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie centralna uroczystość odpustowa. Mszy św. o 11 będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Odpust potrwa do środy, 19 maja.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Bilski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN