W piątek w parafiach odnowienie Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa

11.06.2021

W tym roku przeżywamy stulecie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w całym kraju, we wszystkich parafiach, odnawiany jest ten uroczysty akt.

– Niezwykle ważne jest również codzienne zawierzanie się Sercu Jezusowemu –mówi ks. Janusz Faltyn, wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie.

– Każda postawa duchowego zawierzenia odnawia w nas owoce sakramentów, daje nam bezpieczeństwo duchowe, a jednocześnie nam samym bardzo prosto w życiu codziennym, nieraz zagonionym, zapracowanym, uświadamia, że jesteśmy w rękach Bożych, że jesteśmy w Sercu Bożym.

Jak oddać cześć Sercu Jezusowemu?

– Nasze nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa musi znaleźć przełożenie na konkretne postawy i czyny – tłumaczy ks. Janusz Faltyn.

– Trzeba pamiętać, że kult Serca Pana Jezusa ma charakter bardzo konkretny, jeśli chodzi o przełożenie na życie. Chrystus wzywa nas do miłości czynnej, do konkretów, konkretnych uczynków miłości. Kult Serca Pana Jezusa ma wiązać się z czynną miłością wobec drugiego człowieka. Miłość Serca Jezusa to apostolstwo.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to dla parafii, w której pracuje ks. Janusz Faltyn, dzień odpustu, święto patronalne.

 

Posłuchaj:
ks. Janusz Faltyn
Cała rozmowa
Bartek Ziaja, fot. Renata Luszowiecka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN