W Powroźniku po raz pierwszy odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa

03.03.2021

Parafianie w poprzednich latach dołączali się do tego typu inicjatyw organizowanych m.in. w Muszynie. Ten rok będzie jednak inny, a inspiracją do stworzenia nowej trasy EDK jest patron parafii św. Jakub Młodszy Apostoł.

Punktem wyjścia i zakończenia będzie zabytkowa cerkiew – najstarsza z drewnianych cerkwi w naszym rejonie Karpat, w której dziś mieści się kościół rzymsko-katolicki.

– To też jest nie częsta sytuacja, bo trasy EDK często zaczynają się w jednym miejscu i kończą w innym. My przejdziemy wokół naszych miejscowości i przez korony okolicznych wzniesień. W takim sensie jest to szlak św. Jakuba, że on zatacza koło, chociaż właściwie ta trasa jest w kształcie serca – mówi proboszcz parafii ks. Andrzej Romanowski.

Cała trasa liczy 36 kilometrów. Chociaż nie jest to najprostszy do pokonania dystans, proboszcz przypomina, że w tej Drodze Krzyżowej chodzi właśnie o poświęcenie swoich trudów.

– Jest to jedna z trudniejszych tras w naszym regionie. Ta trudność wynika z tego, że suma podejść wynosi dokładnie 1 678 metrów. Ta długość 36 kilometrów, plus suma podejść sprawiają pewną trudność, ale na tym polega podążanie Ekstremalną Drogą Krzyżową, że potrzebny jest taki wysiłek. 

EDK w Powroźniku odbędzie się 12 marca o godzinie 17.00. Teraz trwają jednak zapisy na stronie www.edk.org.pl. Znaleźć trzeba województwo małopolskiej, a później miejscowość Powroźnik.

Na mapie można wybrać także inne miejsca w całej Polsce, gdzie organizowane są inne trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Posłuchaj:
ks. Andrzej Romanowski
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN