W tarnowskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa o powołania kapłańskie modlą się do “swojego” błogosławionego

20.04.2021

Bł. ks. Roman Sitko to ich “własny” błogosławiony, pierwszy budowniczy kościoła NSPJ i organizator życia parafialnego w latach przedwojennych, więzień obozu Auschwitz, męczennik za wiarę i Kościół.

W każdy wtorek o 17:30 w kościele pw. NSPJ w Tarnowie wierni zbierają się na cotygodniowe nabożeństwo do bł. ks. Romana Sitki. Jego wstawiennictwu powierzają swoje sprawy osobiste, ale także niezwykle ważną i bliską sercom parafian i duszpasterzy intencję: nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych z ich parafii oraz całej diecezji.

Związek Błogosławionego z parafią jest szczególny i szczególne jest też znaczenie nabożeństwa do niego dla parafialnej wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak podkreśla proboszcz parafii, ks. Bogusław Skotarek.

– Błogosławiony Roman to pierwszy budowniczy naszego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. On tutaj włożył tyle wysiłku, emocji, energii. Przede wszystkim wspaniały człowiek, wspaniały kapłan, wspaniały wychowawca dzieci i młodzieży. To męczennik za wiarę, za Kościół, za Pana Boga. Modlimy się przede wszystkim, przez wstawiennictwo bł. Romana, o liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne właśnie z rodzin naszej parafii.

Od przyszłego wtorku podczas nabożeństwa do bł. Romana omadlane będą także intencje osób spoza parafii – na profilu parafialnym na FB już na dniach zostanie umieszczona “Skrzynka próśb i podziękowań do błogosławionego ks. Romana Sitki”, aby szerzyć kult tarnowskiego męczennika.

Intencje, wpisywane w komentarzach, będą odczytywane podczas wtorkowych nabożeństw przed ołtarzem Błogosławionego.

Posłuchaj:
ks. Bogusław Skotarek
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN