W Tyliczu odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia [ZDJĘCIA]

26.03.2021

W Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej odbyły się wczoraj diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Było to jednocześnie liturgiczne święto Zwiastowania Pańskiego.

Uroczystej Eucharystii przewodził biskup tarnowski Andrzej Jeż, który podkreślał ponadczasową rolę św. Józefa, który powinien być wzorem dla współczesnego mężczyzny.

Jak zauważył ordynariusz tarnowski, wiele problemów współczesnego świata zaczyna się od kryzysu męskości.

– Sami wiemy, że dzisiaj mężczyźni nie stoją na wysokości zadania. Kiedy pojawia się życie często uciekają, nie wspierają kobiety, nie wspierają tych którzy bronią życia ludzkiego od poczęcia. Tym bardziej potrzebujemy w takich zniewieściałych czasach mężczyzn mocnych, zdecydowanych, silnych, którzy są ostoją dla rodziny. Dają poczucie bezpieczeństwa swojej żonie i najbliższym.

Podczas Mszy Świętej do duchowej adopcji dziecka poczętego przystąpiło 50 osób z Tylicza i okolic. Zarówno oni, jak i parafianie, którzy przybyli na Mszę Świętą, podkreślali potrzebę modlitwy o poszanowanie ludzkiego życia na każdym jego etapie.

– Dzisiaj mamy Dzień Świętości Życia. Dużo osób będzie adoptować nienarodzone dzieci. Będą się za nie modlić specjalną modlitwą, dziesiątkiem różańca – Co te dzieci są winne, że się narodzić mają, a ich nie chcą? Także jest to świadome dobrowolne i ja po raz czwarty podejmuję się tej adopcji – Bardzo się cieszymy, że jest więcej chyba ludzi, którym zależy na tym, żeby życie było o początku na naturalnej śmierci.

W tylickich uroczystościach brali też udział bracia z Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II z Chorągwi Nowy Sącz.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Wierni
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (NS) -Andrzej Zarych
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN