W UNSJPII tym razem o mediach, manipulacji i etyce

30.11.2021

Jak wygląda praca w środkach społecznego przekazu? Jakie są sposoby manipulacji medialnej? O tym dowiedzą się słuchacze Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Prelegentką będzie dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin, wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

– Chciałabym podzielić się obserwacjami i moimi naukowymi dociekaniami nad różnicą pomiędzy perswazją i manipulacją. Będę też chciała pokazać kilka przekazów, które szczególnie ujęły mnie w środkach masowego przekazu i które wywierają ogromny wpływ. Jeżeli nauczymy się właściwego sposobu odbioru, czyli recepcji, percepcji i interpretacji takich obrazów to z pewnością media nie będą dla nas czymś obym, ale będą przekaźnikami – mam nadzieję- dobrych, cennych, ważnych informacji – dodaje autorka książek, wydawca, współautorka programów telewizyjnych i radiowych, doradca ds. mediów.

Cykl spotkań rozpocznie się już w środę, 1 grudnia w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze. W czwartek wykład będzie w Mielcu, 7 grudnia w Nowym Sączu, 8 grudnia w Bochni, a w Krużlowej 9 grudnia. Wykłady we wszystkich tych miejscach rozpoczynają się o 17.00.

Ewa Biedroń, fot. Beata Malec- Suwara/Tarnowski Gość Niedzielny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN