Walentynka dla Jezusa

14.02.2021

Była pantomima „your story”, uroczysta Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak przebiegała tegoroczna, już dziewiąta odsłona Walentynki dla Jezusa w Pustkowie – Osiedlu.

Tematem tegorocznego spotkania było zwiastowanie Maryi. Patrząc na Matkę Bożą, chcemy budować różne relacje w naszym życiu – mówili młodzi.

W życiu są ważne relacje, bez których tak naprawdę nie moglibyśmy funkcjonować. To dla mnie to jest taka relacja pokazująca, że z Bogiem jest łatwiej. Walentynki na pewno są potrzebne, żeby uzmysłowić sobie najważniejszą rzecz, że Bóg nas kocha, że Bóg jest miłością. Musimy wyjść od miłości Bożej, która jest na początku i dopiero z tą miłością możemy iść w świat. 

Szczęście to imię i oblicze, czyli po prostu relacje – mówił do młodych ks. bp Artur Ważny.

– Ma imię i oblicze Jezusa, tak mówi papież Benedykt. Ale ponieważ jesteśmy podobni do pana Boga, więc też relacje między nami, ludźmi, bliskimi, rodzicami i rodzeństwem w ich wieku sympatie, zakochanie, później oblubieńcza miłość, to są to te relacje, które sprawiają, że naprawdę jesteśmy szczęśliwi i wiele rzeczy możemy mieć, posiadać, szukać. Jeśli relacje bolą, to życie jest nieudane, nieszczęśliwej i ważne, żeby naprawiać relacje. Jest to możliwe przez przebaczenie, przez miłosierdzie, jakieś uśmiercanie egoizmu i pychy w sobie.

Ks. Biskup skierował Boże słowa do młodzieży, ale także poprowadził Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku Walentynka miała formę hybrydową. Ograniczona liczba osób ze względu n pandemię uczestniczyła w wydarzeniu w kościele św. Stanisława BM w PUSTKOWIE- Osiedlu. Wielu zapewne dzięki relacji Synaj.tv.

Posłuchaj:
Młodzi
Bp Artur Ważny
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN