Walentynka dla Jezusa 2019 [ZDJĘCIA]

16.02.2020

Już po raz siódmy młodzież okręgu dębickiego spotkała się w Pustkowie Osiedlu na Walentynce dla Jezusa. Wydarzenie odbyło się pod hasłem “Ciałem i Krwią upojeni”.

Mszy świętej przewodniczył biskup Leszek Leszkiewicz. – Kochani jesteśmy przez Jezusa Chrystusa. To wydarzenie, ta Msza święta są tego dowodem – mówił podczas kazania. – Bóg o nas nie zapomniał, Bóg o nas pamięta, Bóg nas kocha. Każda Msza święta, a szczególnie niedzielna przybliża nam tę prawdę: człowieku to jest dla ciebie, to dla twojego zbawienia. Jak odkryję, że jestem kochany przez Pana Jezusa i przeżyję ją w swoim sercu, otworzę na tę prawdę umysł, to Msza święta nie będzie mnie nudziła. Czy można być znudzonym w obecności tego, który mnie kocha?

Do Pustkowa, już po raz drugi przyjechała Justyna z Nowego Sącza. Jak mówiła reporterce RDN, to wydarzenie jest okazją do spotkania, ale nie tylko z rówieśnikami. – Za pierwszym razem bardzo mi się podobało. To wydarzenie jest dla mnie okazja żeby spotkać się z Bogiem. Walentynka dla Jezusa, moim zdaniem, oznacza, że mogę mu dać swoje serce spędzając z nim czas. Nie tylko ze znajomymi, choć z nimi także. Wśród uczestników był także Tomek z Pogórskiej Woli. Do udziału zachęcili go znajomi. – W tym roku stwierdziłem, że to jest najwyższy czas. Będą tu także moim znajomi. Będę mógł się z nimi spotkać, porozmawiać i przeżyć z nimi to wszystko. To duchowa uczta i spotkanie ze znajomi. Dla nas młodych to jest genialne połączenie, że zarazem możemy przeżywać to ze znajomymi i doświadczać zarazem Bożej miłości.

Jak mówił wikariusz parafii w Pustkowie Osiedlu, ks. Paweł Kasperowicz, w organizacje włączyła się młodzież z całego okręgu. – Organizacja tutaj jest kluczowym słowem. Młodzi mogą się zaangażować jako organizatorzy, a nie tylko jako konsumenci tego projektu. To także zespala młodzież i integruje. Chociaż ja zawsze mam pewien niedosyt i chciałbym, aby więcej młodzieży się angażowało.

Był także czas świadectw, koncert dał zespół Muode Koty, a Walentynkę dla Jezusa zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jak co roku, RDN patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN