Walentynka dla Jezusa [ZDJĘCIA]

10.02.2019

Była pantomima, Msza św., koncert zespołu NiemaGOtu i adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak wyglądała Walentynka, którą w tym roku wysłali młodzi z Pustkowa-Osiedla do Jezusa. Tegorocznym hasłem przedsięwzięcia było „Najpopularniejsze polskie słowo na K…KOCHAM”.

Jak podkreślała młodzież, to ważne słowo, którym nie wolno szastać.

Na co dzień ciężko jest powiedzieć słowo kocham, bo to słowo ma ogromne znaczenie i moc, zarówno kiedy mówimy je do rodziców czy sympatii. Ciężko powiedzieć je także do Jezusa, chociaż jest On największą miłością. Takie spotkanie jak dzisiaj, ta Walentynka dla Jezusa, jest doskonałą okazją, aby Mu powiedzieć szczere kocham – zaznaczali młodzi.

W czasie Eucharystii świadectwo ze Światowych Dni Młodzieży przekazał młodym ks. Sylwester Brzeźny. – Gdy stanąłem na tamtej ziemi, zdałem sobie sprawę, że Ojciec św. Franciszek nas połączył. Tak jak Kanał Panamski. Tam muszą być śluzy, które wyrównują różne poziomy wód oceanów. My także jesteśmy różni, inaczej wyglądamy, zachowujemy się, mówimy i musimy otworzyć drzwi, aby się wymieszać z Bogiem, bo dla Niego tam przychodzimy i w Nim jesteśmy jednością.

Wspólnie z młodymi Walentynkę dla Jezusa wysłał zespół NiemaGOtu. – Myślę, że to, co robimy w NiemaGOtu czyli jeżdżenie po całym kraju czy nawet świecie i głoszenie Jego miłości, to jest Walentynka dla Jezusa. Wszystko to, co robimy w NiemaGOtu, robimy na Jego chwałę, dla Niego i dzięki Niemu – mówiła wokalistka Aleksandra Maciejewska.

Jak się okazuję Walentynka przyciąga nie tylko młodzież z diecezji tarnowskiej. Drugi raz w tym przedsięwzięciu wzięła udział Kornelia z Katowic. W ubiegłym roku przeżyła adorację i obecność Pana Jezusa. – Specjalnie jestem tutaj, aby go wielbić, podziękować za wiele rzeczy i wyśpiewać to i to jeszcze z takim zespołem – zaznaczała dziewczyna.

Walentynka dla Jezusa co roku zyskuje coraz więcej sympatyków i nie są to tylko ludzie młodzi. W tym roku było to blisko tysiąc osób.

Posłuchaj:
Młodzież
Ks. Sylwester Brzeźny
Aleksandra Maciejewska
Kornelia
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN