Warsztaty taneczne, teatralne i fotograficzne. Młodzi nie rezygnują z wakacji

19.06.2020

Nie mają możliwości zorganizowania corocznych obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, więc postanowili zorganizować stacjonarne warsztaty tematyczne w Tarnowie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej przygotowało cykl warsztatów teatralnych, fotograficznych i tanecznych, każdy prowadzony przez profesjonalnych instruktorów.

Każdy warsztat oprócz zajęć teoretycznych i praktyki, ma w swojej ofercie niespodziankę dla uczestników – mówi Grzegorz Opioła, prezes Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Specjalnym punktem programu przy warsztatach teatralnych będzie wyjście na spektakl do teatru tarnowskiego oraz jego zwiedzanie. Warsztaty taneczne, oprócz oczywiście lekcji tańca, będą zawierać także elementy wizażu scenicznego. Odwiedzi nas tancerka, która pokaże jak charakteryzuje się profesjonalnych tancerzy, będzie też krótka prezentacja strojów. Z kolei warsztaty fotograficzne będą prowadzone przez jednego z nauczycieli fotografii z tarnowskiego liceum i w programie są między innymi zajęcia plenerowe.

Jak dodaje Grzegorz Opioła, tematy warsztatów podsunęli sami młodzi.

– Inspirowaliśmy się tym, co młodzi prezentowali w ramach akcji ‘Podziel się pasją’. Wszystkie te 3 zainteresowania znalazły się właśnie w ich filmikach, więc stwierdziliśmy, że podejmiemy właśnie te tematy. Przeprowadziliśmy też drobny research wśród młodych i okazało się, że takie warsztaty będą odpowiadać na ich potrzeby i zainteresowania.

Wszystkie warsztaty odbędą się od 7 do 9 lipca w formie trzygodzinnych spotkań na Auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze oraz w Ośrodku Dialogu, Formacji i Misji ALEGORIA przy placu Kazimierza w Tarnowie.

Opis poszczególnych warsztatów i formularze zapisów znajdują się na stronie organizatora: ksm.diecezja.tarnow.pl

Posłuchaj:
Grzegorz Opioła
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN