Watykańska Komisja w Tarnowie

25.11.2021

Komisja AVEPRO z wizytą na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. To Agencja Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych.

Tarnowski Wydział odwiedzili przedstawiciele uczelni z Rzymu, Szczecina, Lublina i Krakowa, którzy są członkami Komisji – mówi ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie.

– Są merytoryczne pytania, jest dobra atmosfera. Padają pozytywne głosy na temat organizacji studiów, a także naszego zaplecza. Członkowie Komisji zachwyceni są biblioteką, aulą, salami wykładowymi i kaplicą – dodaje dziekan.

Watykańska Komisja odwiedza UPJPII w Krakowie, a także Wydział Teologiczny w Tarnowie. Dokona oceny i da wskazówki do dalszej pracy, a wnioski wpłyną do rektora uczelni.

– To jest Komisja podobna w swoich zadaniach do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Można więc mówić, że jest to Watykańska Komisja Akredytacyjna, która powstała w 2007 roku za pontyfikatu papieża Benedykta XVI. Jest ona odpowiedzialna za weryfikację i promocję jakości nauki prowadzonej przez uczelnie kościelne – podkreśla ks. Kluz.

Członkowie Komisji spotkali się z władzami tarnowskiego Wydziału, nauczycielami akademickimi i studentami.

Ewa Biedroń, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN