Webinar dla rodziców po stracie dziecka

13.04.2021

Spotkanie dla rodziców, którzy stracili dzieci w wyniku poronienia odbędzie się on-line w środę, 14 kwietnia.

Konferencję “Czy dzieci nienarodzone idą do nieba? Jak zorganizować pogrzeb i przeżyć żałobę po stracie?” w Tygodniu Miłosierdzia organizuje Fundacja Opes139 oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.

Webinar poprowadzi ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, od wielu lat troszczący się o rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia, współpracujący z Fundacją Opes139.

– Oprócz podzielenia się z mojej strony odpowiedziami na różne pytania, które rodzą się wśród rodziców, będzie też możliwość zadawania swoich pytań, znalezienia odpowiedzi na te, których może nie poruszę. Dzisiaj ten temat jest bardzo ważny. Kościół podejmował refleksję, chociażby odnośnie przyszłości tych dzieci. Wiemy, że Sobór Watykański II i ten przełom pozwolił mieć nadzieję, że te dzieci są zbawione i to jest taka nadzieja, która płynie z nauki Kościoła dla tych rodziców bardzo ważna.

Chcę mocno podkreślić podczas spotkania, że dzisiaj jest możliwość pochówku tych dzieci – dodaje ks. Wojciech Karpiel.

– Daje tę możliwość państwo polskie, które po 2007 roku wydaje ciała tych dzieci bez względu na wiek trwania ciąży. Kościół daje możliwość pochówku dzieci, które nie są ochrzczone, jest specjalny formularz Mszy św., są również różne możliwości, formy wyboru pogrzebu, przeżywania trudnego czasu żałoby.

Spotkanie odbędzie się on-line 14 kwietnia o godz. 19.30.

Organizatorzy zachęcają do udziału w spotkaniu nie tylko tych, którzy doświadczyli dramatu utraty dziecka, ale także kapłanów, do których często te osoby zwracają się z wieloma pytaniami, a na które będzie możliwość uzyskania odpowiedzi podczas konferencji.

Link do spotkania:

Posłuchaj:
ks. Wojciech Karpiel
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN