Wiara rodzi się ze słuchania [ZDJĘCIA]

17.09.2020

W Limanowej trwa tygodniowy Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej, Pani Limanowskiej. Drugiemu dniu towarzyszyło hasło “Maryjo, wskaż nam, jak mamy służyć człowiekowi!”.

Do sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej pielgrzymowali mieszkańcy, m.in. Dobrej, Żmiącej, Kaniny czy Młyńczysk.

Sumie odpustowej o godzinie 17:30 przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Kiedy nie będzie słuchania, wszystko może w nas umrzeć – mówił w homilii biskup.

– Dlatego zachęcam, aby nie tylko dziś, ale zawsze w liturgii słuchać tego, co Bóg chce nam powiedzieć, także w homilii. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć to, co się dzieje na ołtarzu. Dzięki temu lepiej widzimy drogi, które musimy przejść, jeśli jest w nas pragnienie, aby dojść do nieba.

Jak dodawał biskup Leszkiewicz, wiara rodzi się ze słuchania.

– Możemy wysłuchać homilii i powiedzieć, że była dobra, kiepska, bardzo dobra, ale jeśli to wszystko nie ma zakorzenienia w naszej codzienności to coś jest nie tak. Z tego nigdy nie narodziłby się jakiś dobry owoc. Tam gdzie żyjemy to tam musimy odpowiadać na Boże słowo, tam trzeba odpowiadać na liturgię, w której uczestniczymy.

Drugi dzień odpustu zakończyła Msza św. w intencji służby zdrowia.

Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej potrwa do 22 września. Dziś do Limanowej pielgrzymować będą “ludzie pracy”, przedsiębiorcy, ale także mieszkańcy, m.in. Jodłownika, Męciny czy Ujanowic.

Mszy św. o 11:00 i 17:30 przewodniczyć będzie pochodzący z Pisarzowej (powiat limanowski) biskup diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki Mirosław Gucwa.

Posłuchaj:
bp Leszek Leszkiewicz
Katarzyna Antosz, fot. Jakub Trojanowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN