Więcej ludzi w kościołach – rząd znosi niektóre obostrzenia

28.04.2021

Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych w kościołach – takie zmiany wejdą w życie od 4 maja. Zwiększono więc liczbę uczestników Mszy i nabożeństw, bo dotychczas przepisy mówią o jednej osobie na 20 metrów kwadratowych. Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Dotyczą one także wesel czy imprez z okazji Pierwszej Komunii.

Jednak w pierwszych dniach maja w restauracjach nie będzie jeszcze możliwości organizacji przyjęcia dla gości po Pierwszej Komunii Świętej czy po ślubie.

Od 15 maja działalność będą mogły wznowić obiekty gastronomiczne, które mają ogródki na świeżym powietrzu. Będzie można organizować tam komunie i wesela, ale tylko na zewnątrz i w ograniczonym gronie – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Od połowy maja mamy już możliwość dopuszczenia organizacji przyjęcia w ramach ogródków na zewnątrz lokalu i tutaj obowiązuje limit do 25 osób. Zalecamy noszenie maseczki szczególnie w kościele, czyli w pomieszczeniu wewnętrznym – dodał minister.

29 maja takie imprezy jak wesela czy przyjęcia po Pierwszej Komunii będą mogły się odbywać wewnątrz lokalu, ale nadal w reżimie sanitarnym. Wówczas limit ma być większy, bo ma wynieść do 50 osób.

Minister Zdrowia zapowiedział też, że od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Posłuchaj:
Adam Niedzielski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN