Wielkanocne Dzieło Caritas

19.02.2021

51 tys. baranków i 34 tys. świec – paschalików przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej. W Wielkim Poście będą one rozprowadzane przez Parafialne Oddziały Caritas.

Dzięki zebranym ofiarom będzie można pomagać chorym – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

– Ufamy, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią wszystkie baranki i paschaliki zostaną rozprowadzone i będziemy mogli stworzyć fundusz, który będzie wspierał chorych i cierpiących. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup lekarstw, leczenie ludzi i rehabilitację – dodaje.

Do dzieci i młodzieży trafią także skarbonki w ramach jałmużny wielkopostnej. Przygotowano ich 21 tysięcy. – To zachęta, by dzieci np. rezygnując ze słodyczy, wrzucały drobne datki do skarbonki. Zostaną one przeznaczone na pomoc ludziom starszym – mówi ks. Zbigniew Pietruszka.

– Do tej pory tej akcji towarzyszyło hasło “Dar juniora dla seniora” a w tym roku są to słowa “Czas miłosierdzia”. Wskazują one, że Wielki Post to szczegóły czas kiedy sami doświadczamy miłosierdzia i powinniśmy także to miłosierdzie świadczyć innym – podkreśla.

Ofiara za baranka i paschalik wynosi 6 zł.

Rozmowa z dyrektorem Caritas w Pulsie Regionu po 16.00.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN